Pilny komunikat!

17 marca 2020

Pilny komunikat!

Przez ostatnie dni rozważaliśmy czy iść - nie iść na #EDK, zmieniać termin - nie zmieniać. Zapadła decyzja, bardzo trudna decyzja! W związku z pandemią wirusa, tegoroczna EDK w dniu 27 marca stanie się dla nas drogą w wymiarze duchowym.  


To oczekiwanie na koniec pandemii może być coraz trudniejszą drogą, nie wiemy czy jeszcze nie trudniejszą od tych 30, 35, 42 czy 55 km. Martwimy się o każdego z Was, o Waszych bliskich dlatego w sumieniu nie możemy nikogo namawiać do wyjścia w wyznaczonym terminie.


Wirus zabrał nam szkoły, w jakiejś części Eucharystię, spotkania, spokój....wierzymy, że tylko na chwilę. Nie zabierze nam tego co najważniejsze: naszej wiary i tego pragnienia by się spotkać się z Jezusem na drodze EDK. Wiemy, że bardzo czekaliście na tegoroczną edycję, ale pamiętajmy, że EDK to projekt całoroczny. Pakiety są i czekają na odbiór u sióstr w Orliku, lub w Dziemianach ul. Łąkowa 2a. Będziemy się starać, by tegoroczna edycja odbyła się w bezpiecznym terminie.


Módlmy się o ustanie pandemii wirusa, o siłę i zdrowie dla tych, co zmagają się z zakażeniem, za ich rodziny, za personel medyczny, za tych co muszą pracować...

Wyjdziemy z tego razem, silniejsi!