Pandemia a EDK

16 marca 2021

Pandemia a EDK

W zawiązku z panującą pandemią podczas #EDK zostaną wprowadzone następujące obostrzenia:
- Na rozpoczęcie EDK o godz. 20:00 zostanie odprawiona msza św. polowa. Odpowiednia ilość osób będzie mogła zgromadzić się w kościele przy zachowaniu reżimu sanitarnego, natomiast wszyscy pozostali mogą uczestniczyć na placu przykościelnym z zachowaniem zalecanych odległości i w maseczkach na twarzy. Cały teren będzie nagłośniony. Msza św. będzie również transmitowana online na facebooku na stronie EDK Dziemiany, można ją także wysłuchać w domach rodzinnych.
- Sakrament Pokuty będzie udzielany w ustawionych konfesjonałach. Komunia św. będzie rozdawana także na placu przykościelnym.
- Pakiety są wydawane każdego dnia w Dziemianach ul. Łąkowa 2b lub u Sióstr Franciszkanek w Orliku, natomiast w dniu wyjścia od godz. 19:00 do godz. 21:00 w namiocie przed bramą wejściową do kościoła. Prosimy o zachowanie dystansu społecznego i obowiązujących regulacji.
- Osoby powracające autobusami z Wiela do Dziemian są zobowiązane do założenia maseczek.


Zapraszamy i do zobaczenia w dn. 19 marca na trasach! Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Krzysztof Piątkiewcz – dyrektor wydziału duszpasterskiego diecezji pelplińskiej.