EDK - Dziemiany

Dziemiany - Św. Rity

Rejon - Dziemiany

Wróć

Początek
Dziemiany

Koniec
Kalwaria Wielewska

Długość trasy
55 km

Suma podejść
578 m

Data EDK
19.03.2021

Godzina mszy
20:00

Trasa

Trasa

Dziemiany - Piechowice - Joniny - Wygoda - Płęsy - Przerębska Huta - Czarlina - Skoczkowo - Wdzydze Kiszewskie - Gołuń - Wdzydze Tucholskie - Borsk - Przytarnia - Wiele

Informacje dodatkowe o trasie

Trasa z Dziemian asfaltem, drogami polnymi i ścieżkami leśnymi  wokół Krzyża Jezior Wdzydzkich  prowadzi do Kalwarii Wielewskiej.


Trasa jest  długa i wymagająca, ale  urokliwa, sprzyjająca kontemplacji, z dala od zabudowań. Jest przeznaczona dla osób aktywnych fizycznie, ambitnych, zdrowych, przyzwyczajonych do wysiłku fizycznego. Należy pamiętać, że trasa pokonywana nocą jest bardziej męcząca niż w dzień i należy się do niej wcześniej przygotować fizycznie i psychicznie.

Dojazd do Dziemian i powrót z Wiela we własnym zakresie.  Z Wiela będzie możliwość powrotu autokarami na parkingi do Dziemian - deklaracja podczas zgłaszania się.


Każdy uczestnik bierze udział w EDK na własną odpowiedzialność. Nie zapewniamy ubezpieczenia ani opieki medycznej. Zalecamy wyposażyć się w elementy odblaskowe, dobre nieprzemakalne buty i okrycie, obowiązkowo latarkę, ewentualnie kijki do nordic walking oraz termos z ciepłym napojem i posiłek. Poinformuj bliskie osoby, że wychodzisz na trasę, daj mapę EDK na wypadek, gdyby trzeba było po Ciebie przyjechać.  W razie potrzeby dzwon pod 112. Zanim wyruszysz przeczytaj:  przygotuj się.

Rejon

św. Antoniego

Adres parafii

ul. Wyzwolenia 25
83 -425 Dziemiany

Koordynator

S. Mirona Turzyńska, Joanna Stachowicz

Informacje dodatkowe o trasie

Rozpoczynamy 19 marca , mszą św. lub adoracją o godz. 20.00. w kościele św. Antoniego w Dziemianach ( w zależności od sytuacji związanej z pandemią)  Pakiety: rozważania Drogi Krzyżowej 2021 wraz z zakładką magnetyczną  z św. Józefem - ruszamy na trasy w Roku św. Józefa i w  dniu Jego święta  w cenie 10 zł.  Dla chętnych będą do nabycia też odblaski lub opaska silikonowa EDK w cenie 5 zł.  Pakiety można codziennie odbierać u Sióstr Franciszkanek w Orliku lub w Dziemianach ul. Łąkowa 2b, a w dniu wyjścia przed mszą św. przed kościołem w Dziemianach.  UWAGA! OPIS TRASY I MAPĘ KAŻDY DRUKUJE SAM, LUB POBIERA Z APLIKACJI W TELEFONIE!

Deklaracja udziału jest prowadzona tylko za pośrednictwem strony internetowej EDK (trzeba na tej stronie znaleźć rejon Dziemiany, wybrać jedną z 4 tras).   Prosimy o dokładne zapoznanie się z zakładką PRZYGOTUJ SIĘ. Ewentualne pytania prosimy kierować na:  edk@siostryzorlika.pl
Uczestnictwo w EDK ma charakter indywidualnej, dobrowolnej praktyki religijnej. Osoby decydujące się na udział w EDK biorą na siebie całkowitą odpowiedzialność za wszelkie sprawy związane z tym wydarzeniem. Osoby niepełnoletnie mogą iść wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Każdy uczestnik zabiera ze sobą latarkę czołówkę, odblaski oraz drewniany krzyż. Więcej informacji o EDK Dziemiany oraz wszelkie aktualności można znaleźć na Facebooku. Patronat Honorowy objął: Ks. Bp Pelpliński Ryszard Kasyna. Więcej na:  https://dziemiany.edk.org.pl

Nasze trasy

Nazwa Rejon PoczątekKoniec Dystans
Dziemiany - Św. Franciszka z AsyżuDziemianyDziemianyKalwaria Wielewska42 km
Dziemiany - Św. RityDziemianyDziemianyKalwaria Wielewska55 km
Dziemiany - św. Jana Pawła IIDziemianyDziemianyDziemiany (pętla)35 km
Dziemiany - św. AntoniegoDziemianyDziemianyKalwaria Wielewska30 km